Wkręć się w autyzm [2019] – materiały dla mediów

Jak co roku krakowskie organizacje zajmujące się tematyką autyzmu jednoczą siły i wspólnie organizują w kwietniu happening na Rynku Głównym w Krakowie „Wkręć się w autyzm”. Termin nie jest przypadkowy.

Kwiecień to Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu. Z tego powody na całym świecie w tym czasie odbędą się różnego rodzaju eventy, happeningi, warsztaty oraz szkolenia mające na celu propagowanie wiedzy oraz zwrócenie uwagi na to, że autyzm nie jest chorobą – to całościowe zaburzenie rozwoju, którego nie da się wyleczyć. Autyzm towarzyszy dziecku, a tym samym rodzinie przez całe życie. Osoby dotknięte autyzmem potrzebują intensywnej terapii, wsparcia i zrozumienia.

Symbolem autyzmu jest kolor niebieski i dlatego też każdego roku na początku kwietnia, kilka tysięcy budynków na całym świecie świeci na niebiesko. W zeszłym roku na niebiesko zapaliły się m.in. Empire State Building w Nowym Jorku, Pomnik Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro, Opera w Sydney, a w Polsce Kładka Bernatka w Krakowie i gmach Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

W tym roku krakowski happening „Wkręć się w autyzm” odbędzie się 7go kwietnia. W planie mamy występ energetycznego i głośnego „Sorrir por favor” – tak aby wszyscy obecni tego dnia na krakowskim rynku nas usłyszeli. Będą również atrakcje dla najmłodszych, przejazd zwartą kolumną na rowerach dzieci z autyzmem, ich rodzin oraz przyjaciół z płyty Rynku Głównego pod Tauron Arenę oraz przejazd rolkarzy. Kulminacją będzie ubranie na niebiesko pomnika Adama Mickiewicza. Akcja ma uznanie wśród władz Miasta Krakowa.

Logo w krzywych plik *.ai

Logo „wkręć się w autyzm” plik *.jpg

Logo „wkręć się w autyzm” plik *.png

Logo okrągłe „wkręć się w autyzm” plik *.png

2019 Kraków Program Miesiąca Wiedzy na temat Autyzmu [wersja do druku PNG]

2019 Kraków Program Miesiąca Wiedzy na temat Autyzmu [wersja do druku JPG]

2019 Kraków Program Miesiąca Wiedzy na temat Autyzmu [wersja www PNG]

7 kwietnia plakat do druku [PNG]

7 kwietnia plakat do druku [JPG]

7 kwietnia plakat 1410px x 200px [PNG]

2019Krakow_wkrecsiewautyzm_socialmedia_02.04.png

2019Krakow_wkrecsiewautyzm_socialmedia_02.04.jpg

2019Krakow_wkrecsiewautyzm_socialmedia_07.04.png

2019Krakow_wkrecsiewautyzm_socialmedia_07.04.jpg

2019Krakow_wkrecsiewautyzm_socialmedia_02.04_Rowery.png