„Nie zamykajmy dorosłych z niepełnosprawnością w czterech ścianach” – 2 kwietnia 2019 Warszawa – List otwarty inicjatywy „Chcemy całego życia!”

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele,

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. To dzień, w którym podejmujemy różnorodne działania mające na celu podnoszenie świadomości społecznej nt. spektrum autyzmu oraz okazanie solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to także dobra okazja do tego, aby pokazać solidarność naszego środowiska, mówić głośno i otwarcie o wyzwaniach, jakim stawiamy czoła każdego dnia, o marzeniach o lepszej przyszłości naszych dzieci i podopiecznych, oraz o wartościach, jakie nas łączą – o godności, wzajemnym szacunku i równości wobec prawa.

Jako inicjatywa społeczna „Chcemy całego życia!” zrzeszamy osoby z niepełnosprawnościami, ich rodziców, opiekunów i przyjaciół. Ponad rok temu zapoczątkowaliśmy kampanię społeczną „Nie zamykajmy dorosłych z niepełnosprawnością w czterech ścianach”, którą zamierzamy sfinalizować 2 kwietnia br., przekazując na ręce Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ponad 100 tys. podpisów złożonych pod petycją ws. tworzenia środowiskowych domów samopomocy dla dorosłych z autyzmem i z niepełnosprawnościami sprzężonymi.

2 kwietnia w godz. 11.30-13.30 będziemy w Warszawie przed gmachem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, wraz z dorosłymi osobami z autyzmem i niepełnosprawnościami sprzężonymi oraz z osobami z całej Polski, którym nie jest obojętny los osób z niepełnosprawnościami wymagających szczególnego wsparcia. Wspólnie wyrazimy swój sprzeciw wobec dyskryminacji i przemocy systemowej, jakiej doświadczają dorośli z niepełnosprawnościami w najtrudniejszej życiowej sytuacji.

Zapraszamy Was do dołączenia do tego wydarzenia i zamanifestowania swojej solidarności w imię poszanowania praw wszystkich obywateli oraz godnego życia osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin. Swoje wsparcie możecie okazać przez obecność podczas naszego zgromadzenia, poprzez przekazanie swojego oficjalnego poparcia i dołączenie do listy instytucji wspierających, którą odczytamy podczas zgromadzenia (mail do kontaktu poniżej) oraz poprzez udostępnienie petycji do podpisu (link poniżej). Bądźmy razem tego dnia – bo wszyscy chcemy całego życia!

Z wyrazami szacunku,

Członkinie i członkowie inicjatywy obywatelskiej „Chcemy całego życia!”

INFORMACJA O WYDARZENIU:

Przekazanie podpisów pod petycją „Nie zamykajmy dorosłych z  niepełnosprawnością w czterech ścianach!”  o środowiskowe domy samopomocy dla osób z autyzmem i dla osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi

Warszawa, 2 kwietnia, 11:30-13:30
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
ul. Nowogrodzka 1/3/5

Link do wydarzenia „Przekazujemy podpisy – 2 kwietnia” na FB: www.facebook.com/events/249098279379019/

Portal społecznościowy FB inicjatywy „Chcemy całego życia!”, gdzie publikowane są m.in. historie osób usuwanych z systemu wsparcia:  www.facebook.com/ChcemyCalegoZycia/