Możemy jeszcze więcej!

W ramach projektu „Możemy jeszcze więcej!” zorganizujemy kilkanaście wyjść do krakowskich instytucji kultury, przeznaczonych dla dzieci niepełnosprawnych, objętych wczesnym wspomaganiem rozwoju lub kształceniem specjalnym oraz dla członków ich rodzin. Działania realizowane w ramach każdego z wyjść zostaną oczywiście dostosowane w formie i treści do możliwości każdej z grup odbiorców.

Realizator Projektu:
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Krakowie przy współpracy partnerskiej Stowarzyszenia na rzecz Dzieci Autystycznych „ZACISZE”

 

 

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

„Możemy jeszcze więcej!” - podsumowanie projektu

Szanowni Państwo,

W okresie od września do grudnia 2015 roku w ramach projektu „Możemy jeszcze więcej!” regularnie spotykaliśmy się w krakowskich instytucjach kultury, gdzie wspólnie spędzaliśmy czas, stwarzając naszym podopiecznym, wymagającym szczególnego wsparcia w rozwoju, okazje do przeżycia nierzadko swoich pierwszych przygód ze sztuką, muzyką klasyczną oraz kinem i teatrem.

Przygotowując projekt „Możemy jeszcze więcej!” kierowaliśmy się przekonaniem, że kwestia przezwyciężenia istniejących barier, związanych z uczestnictwem rodzin wychowujących niepełnosprawne dziecko w ofercie krakowskich instytucji kultury, nie jest rzeczą skomplikowaną. Realizacja poszczególnych działań tylko utwierdziła nas w tym przekonaniu. Liczyliśmy na to, że pokazując Państwu ogromną gamę możliwości, jakie oferują krakowskie muzea, kina, teatry oraz instytucje promujące muzykę klasyczną, zachęcimy Państwa do regularnego korzystania z nich we własnym zakresie. Informacje zwrotne, które dotychczas pozyskaliśmy od Państwa, wskazują na to, że cel ten udało nam się zrealizować.

Ponieważ projekt „Możemy jeszcze więcej!” dobiega końca, w imieniu Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Krakowie chcemy raz jeszcze zaprosić Państwa do dalszego eksplorowania barwnej i niewyczerpanej oferty krakowskich instytucji kultury, skierowanej do rodzin z dziećmi, w tym również do rodzin wychowujących dzieci niepełnosprawne. Niniejsza strona (link na poniższej ikonografice) powstała po to, aby ułatwić Państwu dostęp do propozycji owych instytucji.

 Wszystkich zachęcamy także do zapoznania się z wnioskami z ankiety ewaluacyjnej przeprowadzonej po projekcie

"Możemy jeszcze więcej!" - rozpoczęcie projektu

Szanowni Państwo!
Z przyjemnością informujemy, że dzięki dofinansowaniu, które Towarzystwo Przyjaciół Dzieci (www.tpd.pl) otrzymało od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu dotacyjnego „Kultura dostępna”, w najbliższych miesiącach Ośrodek Wspierania Rozwoju Dziecka (www.poradniatpd.pl) wspólnie ze Stowarzyszeniem na rzecz Dzieci Autystycznych (www.zaciszeautyzmu.pl) zrealizujemy projekt „Możemy jeszcze więcej!”.

W ramach projektu „Możemy jeszcze więcej!” zorganizujemy kilkanaście wyjść do krakowskich instytucji kultury, przeznaczonych dla dzieci niepełnosprawnych, objętych wczesnym wspomaganiem rozwoju lub kształceniem specjalnym oraz dla członków ich rodzin. Działania realizowane w ramach każdego z wyjść zostaną oczywiście dostosowane w formie i treści do możliwości każdej z grup odbiorców.

Do udziału w projekcie zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 0 do 8 r.ż (ur. w 2007 r. i później), które aktualnie realizują w Poradni „Ośrodek Wspierania Rozwoju Dziecka” wczesne wspomaganie rozwoju w oparciu o opinię o potrzebie wczesnego wspomagania wraz z rodzinami, dzieci będące beneficjentami Stowarzyszenia na rzecz Dzieci Autystycznych „Zacisze”,  a także dzieci uczęszczające w oparciu o orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego do współpracujących z nami placówek oświatowych.


Uczestnictwo w projekcie jest całkowicie bezpłatne.


Chętnych do zgłoszenia do Projektu prosimy o zapoznanie się z

- Regulaminem Rekrutacji oraz

- Regulaminem Uczestnictwa w Projekcie,

a następnie -  o  wypełnienie ankiety rekrutacyjnej dostępnej pod tym linkiem do dnia 9.09.2015r. 

Ankietę należy uzupełnić według zasad określonych w Regulaminie Rekrutacji do 9.09.2015r.
O wyniku rekrutacji do Projektu zostaną Państwo poinformowani drogą e-mailową lub telefoniczną.


Zapraszamy!
Dziękuję za wypełnienie ankiety
Anna Krauzowicz
Koordynator projekt „Możemy jeszcze więcej!”
Specjalistyczna Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
„Ośrodek Wspierania Rozwoju Dziecka”
Prowadzona przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Krakowie

W przypadku pytań związanych z rekrutacją do projektu należy kontaktować się ze Specjalistyczną Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną „Ośrodek Wspierania Rozwoju Dziecka”, prowadzoną przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Krakowie - drogą e-mailową ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) lub telefoniczną (12 633 84 59).

Szczegółowe informacje dotyczące projektu oraz relacje z poszczególnych wydarzeń kulturalnych będą publikowane na stronie: www.poradniatpd (zakładka „Projekt Możemy jeszcze więcej!”).

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

w ramach programy dotacyjnego „Kultura Dostępna”

Realizator Projektu:

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Krakowie przy współpracy partnerskiej Stowarzyszenia na rzecz Dzieci Autystycznych „ZACISZE”

"Możemy jeszcze więcej!" - niezapomniane chwile w murach Muzeum Narodowego

Pierwsze wydarzenie już za nami!

W ostatnią sobotę 2015-09-12 dwie grupy wzięły udział w projekcie „Możemy jeszcze więcej!”. Dzieci wraz z rodzicami mieli okazję przeżyć niezapomniane chwile w murach Muzeum Narodowego.

Pierwsza grupa odwiedziła Dom słynnego malarza Józefa Mehoffera, tam wspólnie z rodzicami przyglądała się elementom witrażu, szkicowała swój własny witraż, a także przyjrzała się jak wyglądał dom z okresu Młodej Polski.

Druga grupa w Gmachu Głównym poszukiwała nietypowych obrazów w budynku i tak trafili do obrazu, który pachnie, instalacji z której wydobywa się głos i labiryntu z którego nie tak łatwo wyjść, jeśli zapatrzy się w lustra.

Wszystkie te atrakcje zapewnione były w ramach programu „Możemy jeszcze więcej!” realizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Krakowie przy współpracy partnerskiej ze Stowarzyszeniem na rzecz Dzieci Autystycznych „ZACISZE” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  Muzeum Mahofera Muzeum Mahofera

Czytaj więcej: "Możemy jeszcze więcej!" - niezapomniane chwile w murach Muzeum Narodowego

"Możemy jeszcze więcej!" - z wizytą w Ośrodku Kultury Europejskiej EUROPEUM

Drugie wydarzenie już za nami!

W tą sobotę (2015-09-26) uczestnicy projektu „Możemy jeszcze więcej!” byli z wizytą w Ośrodku Kultury Europejskiej EUROPEUM. Dzieci pod opieką wykwalifikowanego animatora przeniosły się w świat sztuki i kultury europejskiej , zmieniającej się na przestrzeni siedmiu wieków. Podczas edukacyjnej gry nasze dzieciaki rozwiązywały zagadki oraz wykonywały zadania związane z twórczością i życiem codziennym w różnych krajach Europy. Całość poprowadzili animatorzy z Agencji Eventowej Magenta Group, a nad prawidłową realizacją lekcji muzealnej czuwali koordynatorzy projektu oraz wolontariusze.

Projekt „Możemy jeszcze więcej!” realizowany jest w ramach programu Kultura Dostępna dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.