Mały olimpijczyk

Mały olimpijczyk – pilotażowy projekt aktywizacji sportowej dzieci z autyzmem. Projekt zakłada aktywizację sportową 26 dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu i ma na celu poprawę ich zdrowia poprzez wykonanie cykli ukierunkowanych zajęć na basenie lub ściance wspinaczkowej. Zajęcia prowadzone będą w 13 grupach 2 – osobowych, gdzie 1 trener kieruje ćwiczeniami 2 dzieci wspieranych przez 2 osoby asystujące (tzw. „cienia” – rodzica/opiekuna/wolontariusza; dbającego o koncentrację i dokładność wykonania zadanego ćwiczenia oraz przygotowanie dziecka do zajęć). Przewiduje się stworzenie 10 grup do zajęć na basenie oraz 3 na ściance wspinaczkowej. Każda z grup uczestniczyć będzie w cyklu 20 zajęć (ok. 60’) sportowo – terapeutycznych. Zajęcia przeprowadzone będą przez instruktorów mających wiedzę na temat specyficznych potrzeb (dysfunkcji) dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

zawody na zakończenie projektu Mały Olimpijczyk

W niedzielę 24 listopada zakończyliśmy realizację pilotażowego projektu „Mały Olimpijczyk”, rozpoczętego w marcu b.r.

Projekt miał na celu aktywizację sportową 26 dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu poprzez cykl zajęć z instruktorami na basenie oraz na ściance wspinaczkowej. Zostało zrealizowanych 20 zajęć, które odbywały się w soboty i niedziele w 10 grupach dwuosobowych na basenie oraz w trzech grupach dwuosobowych na ściance.

Czytaj więcej: zawody na zakończenie projektu Mały Olimpijczyk

Zawody sportowe zwieńczą zakończenie projektu "Mały Olimpijczyk"

Dobiega końca rozpoczęty w marcu projekt sportowy „Mały Olimpijczyk”, w którym wzięło udział 26 dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Zajęcia odbywały się w grupach dwuosobowych z instruktorem pływania na basenie bądź z trenerem na ściance wspinaczkowej. Zwieńczeniem projektu będą zawody, w których podczas rywalizacji w swoich kategoriach wszyscy uczestnicy projektu będą mieli okazję pochwalić się zdobytymi podczas zajęć umiejętnościami.

 

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Podziękowania dla Basen AGH i Fortecy

Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Autystycznych „Zacisze” składa serdeczne podziękowania za wsparcie i znaczącą pomoc w organizacji projektu „Mały Olimpijczyk”:

  • Dyrekcji Basenu Akademii Górniczo-Hutniczej za udostępnienie obiektu
  • Centrum Wspinaczkowemu „Forteca” za umożliwienie przeprowadzenia zajęć na ściance wspinaczkowej

Dziękujemy za przychylność i otwarcie na potrzeby dzieci niepełnosprawnych, za stworzenie przyjaznej atmosfery i doskonałą współpracę. Jednocześnie wyrażamy nadzieję na kontynuację współpracy w przyszłości.

Uczestnicy projektu „Mały olimpijczyk” wzięli udział w Integracyjnych Zawodach Pływackich


26 maja 2013 roku uczestnicy projektu „Mały olimpijczyk” wzięli udział w Integracyjnych Zawodach Pływackich. Z okazji Dnia Matki odbył sie również wyścig Groźne Mamy vs Jeszcze Groźniejsze Dzieci. Dobra zabawa i duch rywalizacji sportowej pozwoliły naszym pływakom wykazać się.  
Nasi mali pływacy mogli pokazać swoje umiejętności  w stylu grzbietowym i dowolnym po trzech miesiącach nauki.
Chcieliśmy szczególnie podziękować instruktorowi  Grzegorzowi Kubisowi biorącemu udział w  projekcie za świetne przygotowanie naszych dzieci i za profesjonalną organizację zawodów.

Mali olimpijczycy - Na basenie

Mija drugi miesiąc trwania pilotażowego projektu „Mały Olimpijczyk”. Wszyscy mali sportowcy biorą aktywny udział w zajęciach i robią postępy zarówno na ściance wspinaczkowej, jak i na basenie. Ci, którzy nie chcieli nawet zanurzyć głowy już śmiało nurkują, inni doskonalą umiejętności pływackie i wspinaczkowe. Poniżej ilustracja sportowych zmagań i postępów z basenu (Foto: Grzegorz Kubis) Link do albumu