Krok do samodzielności

Informujemy, że w terminie od 19 maja 2014r. do 22 sierpnia 2014r., w ramach wsparcia edukacyjnego dla dzieci niepełnosprawnych realizujemy projekt współfinansowany ze środków Gminy Wielka Wieś p.t. Krok Do Samodzielnosci
Projekt zakłada wsparcie minimum jednego dziecka w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym, z zaburzeniami ze spektrum autyzmu lub z inną niepełnosprawnością zamieszkałego lub zamieszkałych na terenie gminy Wielka Wieś.
Warunkiem koniecznym do przyjęcia dziecka do udziału w projekcie będzie posiadanie przez niego orzeczenia o kształceniu specjalnym. 

Cele projektu realizowane będą poprzez prowadzenie edukacyjnych zajęć indywidualnych na terenie miejsca zamieszkania dziecka niepełnosprawnego w wymiarze 33 godzin oraz konsultacji z Pedagogiem.

Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Wielka Wieś

Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Wielka Wieś

Zakończenie projektu: Krok do samodzielności

Informujemy, że zakończyliśmy realizację projektu "Krok do samodzielności"

Terapeuta - Pedagog Specjalny przeprowadził łącznie 33 godziny zajęć edukacyjnych z 2 dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu zamieszkałych na terenie Gminy Wielka Wieś.

Cele projektu zostały zrealizowane poprzez prowadzenie zajęć indywidualnych na terenie miejsca zamieszkania dzieci oraz konsultacji Rodziców z Terapeutą.

Dzieci biorące udział w projekcie rozwinęły swoje umiejętności przedszkolne, oraz poprawiły min. komunikację i samoobsługę.

Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Wielka Wieś

Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Wielka Wieś

„Krok do samodzielności” – Od 4 tygodni realizujemy zajęcia edukacyjne

Podczas regularnych spotkań, Pedagog biorący udział w projekcie, wspiera potencjał edukacyjny dziecka z autyzmem, między innymi poprzez rozwijanie umiejętności poznawczych i manualnych.

Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Wielka Wieś

Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Wielka Wieś

Zakończenie przyjmowania zgłoszeń rodziców dziecka do projektu "Krok do samodzielności".

Drodzy Rodzice, informujemy że zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń dzieci do projektu "Krok do samodzielności". Dziękujemy za zainteresowanie.

Zakończenie przyjmowania zgłoszeń Pedagogów do projektu: "Krok do samodzielności".

Informujemy, że zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń Pedagogów do prowadzenia zajęć edukacyjnych w projekcie "Krok do samodzielności". Dziękujemy za zainteresowanie.

Zaproszenie rodziców do współpracy przy realizacji projektu "Krok do samodzielności"

Drodzy Rodzice,

Drodzy Rodzice, Pragniemy Was poinformować, że Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Autystycznych „ZACISZE” realizuje projekt pt. „Krok do samodzielności” w terminie od 19.05.2014r. do 22.08.2014r.

Projekt adresowany jest do dziecka z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym oraz zamieszkałego na terenie Gminy Wielka Wieś.

Dziecko zgłoszone do projektu weźmie udział w 22- tu 1,5 godzinnych zajęciach edukacyjnych w okresie 11 tygodni od 02.06.2014r do 14.08.2014r., od poniedziałku do piątku dwa razy w tygodniu, prowadzonych przez doświadczonego pedagoga. Zajęcia dla dziecka odbywać się będą na terenie jego miejsca zamieszkania. Dziecko biorące udział w projekcie otrzyma wsparcie, min. w następujących obszarach:

• rozwój umiejętności przedszkolnych lub szkolnych – nauka pisania, czytania, liczenia;

• poprawa komunikacji werbalnej i alternatywnej - rozwijanie umiejętności sprawnego komunikowania się z otoczeniem; • usprawnienie małej i dużej motoryki, zdolności samoobsługowych;

• wydłużanie czasu koncentracji, zdolności czekania;

• poprawa potencjału edukacyjnego dziecka;

Rodziców zainteresowanych uczestnictwem dziecka w projekcie prosimy o wypełnienie ankiety informacyjnej o dziecku oraz odesłanie ankiety na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Termin zgłoszeń upływa dnia 29 maja 2014r.