"Możemy jeszcze więcej!" - niezapomniane chwile w murach Muzeum Narodowego

Pierwsze wydarzenie już za nami!

W ostatnią sobotę 2015-09-12 dwie grupy wzięły udział w projekcie „Możemy jeszcze więcej!”. Dzieci wraz z rodzicami mieli okazję przeżyć niezapomniane chwile w murach Muzeum Narodowego.

Pierwsza grupa odwiedziła Dom słynnego malarza Józefa Mehoffera, tam wspólnie z rodzicami przyglądała się elementom witrażu, szkicowała swój własny witraż, a także przyjrzała się jak wyglądał dom z okresu Młodej Polski.

Druga grupa w Gmachu Głównym poszukiwała nietypowych obrazów w budynku i tak trafili do obrazu, który pachnie, instalacji z której wydobywa się głos i labiryntu z którego nie tak łatwo wyjść, jeśli zapatrzy się w lustra.

Wszystkie te atrakcje zapewnione były w ramach programu „Możemy jeszcze więcej!” realizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Krakowie przy współpracy partnerskiej ze Stowarzyszeniem na rzecz Dzieci Autystycznych „ZACISZE” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  Muzeum Mahofera Muzeum Mahofera

Muzeum MahoferaMuzeum MahoferaMuzeum Mahofera Muzeum Mahofera Muzeum Mahofera Muzeum Mahofera Muzeum Mahofera Muzeum Mahofera Muzeum Mahofera Muzeum Mahofera Muzeum Mahofera  Muzeum MahoferaMuzeum Mahofera