CtrlAutyzm - rozpoczynamy nową edycję

Drodzy Rodzice

Pragniemy Was poinformować, że Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Autystycznych „ZACISZE” w partnerstwie z  S.O.S.W. Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych w Krakowie realizuje w okresie od 15.01.2015 do 18.06.2015 projekt pt. CtrlAutyzm - nauka programowania w języku Scratch.

Projekt adresowany jest do dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu lub zespołem Aspergera, w wieku od 8 lat. Projekt polega na przeprowadzeniu cyklu zajęć komputerowych z zastosowaniem języka programowania dla dzieci Scratch. W trakcie zajęć dzieci będą miały okazję nauczyć się podstaw programowania oraz stworzyć swoje własne animacje, historyjki oraz scenki społeczne.


Każde zakwalifikowane dziecko weźmie udział raz w tygodniu, w terminie od 15 luty do 18 czerwca 2015 (z przerwą na ferie), w 15 jednogodzinnych zajęciach, w grupach max 4 osobowych. Zajęcia odbywać się będą w czwartki o 17:00 i o 18:00 w Centrum Autyzmu na ul. Szopkarzy 8. Przewidujemy 4 grupy. Ilość miejsc ograniczona.

Rodziców dzieci zainteresowanych uczestnictwem dzieci w projekcie prosimy o wypełnienie elektronicznej ankiety on-line:

Termin zgłoszeń upływa dnia 29 stycznia 2015r.

W terminie 5 i 6 luty, wybrane dzieci zaprosimy z rodzicami na dodatkowe spotkanie rekrutacyjne, którego celem będzie określenie predyspozycji i gotowości dziecka do udziału w projekcie.

Zapraszamy

W razie pytań prosimy o kontakt:
•    e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Krakowskiego Banku Spółdzielczego