Nowiny

Kraków: Chory na autyzm chłopiec pomaga innym dzieciom z podobnymi problemami.

Zapraszamy do zapoznania się z notką o chłopcu z autyzmem, który chce wydać książkę, żeby pomóc dzieciom w podobnej sytuacji do siebie. Ambasadorem akcji jest aktor - Józef Pawłowski. Projekt koordynuje grupka znajomych. Zależy im by pokazać, że chory na autyzm chłopak napisał książkę i sam pomaga innym chorym dzieciom. Chcieliby przybliżyć też odbiorcom problemy z jakimi zmagają się takie dzieciaki, ale też pokazać, że autyzm nie jest wcale taki zły. Takie chłopaki jak Krystian są na to dowodem.

Link do projektu: https://polakpotrafi.pl/projekt/wydajmy-klika

 Profil na FB, gdzie można poczytać coś więcej o dotychczasowych sukcesach: https://www.facebook.com/wydajmy.klika

 Notatka

Autystyczny chłopiec zbiera fundusze na wydanie swojej książki, by pomóc innym chorym dzieciom
Na Polak Potrafi trwa zbiórka crowdfoundingowa, mająca na celu wydanie książki, napisanej przez chłopca z zaburzeniami autystycznymi. Środki ze sprzedaży zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie, do której uczęszcza autor książki – Krystian. Ambasadorem akcji został aktor Józef Pawłowski.
 
„Doktor Klik” to kilkadziesiąt stron przezabawnych opowieści o niezwykłym bohaterze. Jest to książka pełna przygód i bystrych spostrzeżeń, która oczaruje nie tylko młodszych ale też starszych czytelników. Rysunki zostały przygotowane przez autora tekstów.


- Jak przyjechałem do Krakowa, to wymyśliłem sobie postać Doktora Klika. – tak Krystian podsumowuje proces tworzenia książki. Jego przygody drukowane były przez trzy lata w naszym szkolnym piśmie „Czujnik dla Najmłodszych”. Doktor Klik jest starym naukowcem, który robi w swoim tajnym laboratorium różne eliksiry. Ma żonę Marię, synka Małego Doktora Klika i brata Klika Stanisława z Ameryki. Wszyscy mieszkają w starym zamku razem z trzema braćmi duchami. – opowiada Krystian.

Zbiórka trwa do 14 stycznia do godziny 21:00 na stronie https://polakpotrafi.pl/projekt/wydajmy-klika. Projekt koordynuje grupka znajomych, zaangażowanych w pomoc dzieciom z problemami autystycznymi.

###

Więcej informacji udzieli:
Iwona Duda
Tel | 781508194
Email | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
WWW | dudapisze.pl