Nowiny

Przegląd Filmów Psychologicznych WGLĄD - Patronat medialny

Miło nam poinformować, że Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci Autystycznych Zacisze jest oficjalnym patronem medialnym PRZEGLĄDU FILMÓW PSYCHOLOGICZNYCH WGLĄD, który odbędzie się w dniach 18 – 20 marca 2016r.
 
Motywem przewodnim piątej edycji Przeglądu stanowić będzie „Wgląd w relacje”. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w emisjach filmów poruszających szeroką tematykę związków interpersonalnych. Proces nawiązywania relacji społecznych, ich znaczenie w życiu człowieka oraz charakterystyczna dynamika to tylko niektóre z aspektów, które uczestnicy będą mogli analizować wraz ze specjalistami.
 
Przegląd Filmów Psychologicznych "Wgląd" to cykliczny projekt organizowany w ramach Koła Nauk Psychologicznych PRAGMA, działającego przy Instytytucie Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego.
 
Czy zastanawiałeś się, jak wygląda życie otaczających cię ludzi? Jakie są ich doświadczenia, aspiracje oraz szczególnie cenione wartości? W jakich warunkach dojrzewają i jakie relacje wiążą ich z innymi?
"Wgląd" poprzez projekcję filmów stwarza przestrzeń do poruszania zagadnień związanych z codziennym funkcjonowaniem człowieka. Postaci i problemy przedstawione w filmach stają się wspólnym punktem odniesienia dla osób spoglądających z różnorodnych perspektyw, umożliwiając im pełniejsze rozumienie motywów i zachowań działań swoich, oraz innych ludzi. O przystępność i atrakcyjność prezentowanych treści dbają zarówno prowadzący krótkie prelekcje filmoznawcy, jak i specjaliści z dziedziny psychologii, którzy pomagają analizować sytuacje uprzednio przedstawione na ekranie.
W procesie przekształcania wiedzy teoretycznej, zdobytej podczas projekcji filmów i dyskusji, w wiedzę gotową do stosowania w praktyce, z pewnością pomocne będą organizowane w ramach Przeglądu warsztaty tematyczne.
 
 
Piąta edycja PFP "Wgląd" obejmuje :
• 5 filmów tematycznych
• Prelekcje filmowe
• Panele dyskusyjne z ekspertami z dziedziny psychologii i filmoznawstwa
• Wykład plenarny
• Warsztaty tematyczne
 
 
Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów oraz inne chętne osoby do udziału zarówno w emisjach filmowych, dyskusjach i warsztatach tematycznych. Zapisy trwają od 5 do 12 marca 2016 r.
 
Więcej informacji na stronie: http://wglad.wzks.uj.edu.pl/
oraz oficjalnym fanpage'u projektu na portalu Facebook:https://www.facebook.com/pfp.wglad/?fref=ts