Nowiny

Nowiny

Krystian (Wydajmy KLIKa) rysuje

Kilka dni temu spotkaliśmy osobiście autora książki o Doktorze Kliku. Powiedzieć, że Krystian bo o nim mowa, jest niezwykły to jak nic nie powiedzieć. Specjalnie dla nas narysował Doktora Klika z Żoną oraz synem- Małym Doktorem Klikiem. To wielki zaszczyt poznać Krystiana. Trzymamy kciuki za udany debiut literacki!!! 

 

Kraków: Chory na autyzm chłopiec pomaga innym dzieciom z podobnymi problemami.

Zapraszamy do zapoznania się z notką o chłopcu z autyzmem, który chce wydać książkę, żeby pomóc dzieciom w podobnej sytuacji do siebie. Ambasadorem akcji jest aktor - Józef Pawłowski. Projekt koordynuje grupka znajomych. Zależy im by pokazać, że chory na autyzm chłopak napisał książkę i sam pomaga innym chorym dzieciom. Chcieliby przybliżyć też odbiorcom problemy z jakimi zmagają się takie dzieciaki, ale też pokazać, że autyzm nie jest wcale taki zły. Takie chłopaki jak Krystian są na to dowodem.

Link do projektu: https://polakpotrafi.pl/projekt/wydajmy-klika

 Profil na FB, gdzie można poczytać coś więcej o dotychczasowych sukcesach: https://www.facebook.com/wydajmy.klika

 Notatka

Autystyczny chłopiec zbiera fundusze na wydanie swojej książki, by pomóc innym chorym dzieciom
Na Polak Potrafi trwa zbiórka crowdfoundingowa, mająca na celu wydanie książki, napisanej przez chłopca z zaburzeniami autystycznymi. Środki ze sprzedaży zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie, do której uczęszcza autor książki – Krystian. Ambasadorem akcji został aktor Józef Pawłowski.
 
„Doktor Klik” to kilkadziesiąt stron przezabawnych opowieści o niezwykłym bohaterze. Jest to książka pełna przygód i bystrych spostrzeżeń, która oczaruje nie tylko młodszych ale też starszych czytelników. Rysunki zostały przygotowane przez autora tekstów.


- Jak przyjechałem do Krakowa, to wymyśliłem sobie postać Doktora Klika. – tak Krystian podsumowuje proces tworzenia książki. Jego przygody drukowane były przez trzy lata w naszym szkolnym piśmie „Czujnik dla Najmłodszych”. Doktor Klik jest starym naukowcem, który robi w swoim tajnym laboratorium różne eliksiry. Ma żonę Marię, synka Małego Doktora Klika i brata Klika Stanisława z Ameryki. Wszyscy mieszkają w starym zamku razem z trzema braćmi duchami. – opowiada Krystian.

Zbiórka trwa do 14 stycznia do godziny 21:00 na stronie https://polakpotrafi.pl/projekt/wydajmy-klika. Projekt koordynuje grupka znajomych, zaangażowanych w pomoc dzieciom z problemami autystycznymi.

###

Więcej informacji udzieli:
Iwona Duda
Tel | 781508194
Email | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
WWW | dudapisze.pl

Zapisy na Wczesne Wspomaganie Rozwoju w Totoro

Uprzejmie informujemy, że Totoro - Niepubliczna Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna rozpoczęła przyjmowanie zapisów na zajęcia w ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.
Zajęcia zostaną uruchomione w styczniu 2017 r. Mogą w nich uczestniczyć dzieci w każdym wieku, posiadające aktualną opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka – z diagnozą zaburzeń ze spektrum autyzmu, z diagnozą niepełnosprawności ruchowej i intelektualnej oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi.
W ofercie zajęcia specjalistyczne w formach indywidualnych oraz grupowych – w tym między innymi:
· terapię psychologiczną,
· terapię pedagogiczną,
· terapię logopedyczną,
· rehabilitację ruchową,
· terapię integracji sensorycznej
· grupowe treningi umiejętności społecznych.
· wsparcie rodzin dzieci objętych wczesnym wspomaganiem rozwoju w formie konsultacji psychologicznych, psychoterapii indywidualnej, psychoterapii rodzin oraz grupy wsparcia dla rodziców dzieci niepełnosprawnych.
Dodatkowo, poza wczesnym wspomaganiem rozwoju, oferta Poradni „Totoro” obejmuje atrakcyjne grupowe zajęcia edukacyjne dla dzieci i rodziców, prowadzone w formach integracyjnych – w tym wspólne wyjścia do instytucji kultury, planszówkowe popołudnia z elementami treningu umiejętności społecznych, zajęcia z zakresu Sensoplastyki i inne.

KONTAKT: Niepubliczna Specjalistyczna  Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna „Totoro”
Ul. Orląt Lwowskich 2/2, 31-518 Kraków
Tel. 12 346 11 30, 664 067 500
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

www.poradniatotoro.pl

Zaciszne Warsztaty-Galeria Bronowice 19.XI.2016

Stowarzyszenie na rzecz dzieci z autyzmem ZACISZE 
serdecznie zaprasza dzieci w wieku 3-9 lat 
na warsztaty, które odbędą się 
w kinie Mikro (Galeria Bronowice), 
w sobotę 19 listopada
 
Będziemy mówić o świecie dzieci z autyzmem i o tym jak komunikować się bez użycia słów, 
Będzie dużo zabawy, muzyki i działań twórczych 
 
Warsztaty odbędą się w dwóch grupach wiekowych:
10.00-11.15 dzieci w wieku 3-5 lat
11.30-12.45 dzieci w wieku 6-9 lat 
 
Udział w warsztatach jest bezpłatny, obowiazują wcześniejsze zapisy pod adresem: 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  
Serdecznie zapraszamy!
Zaciszne warsztaty

Spotkanie z Erykiem de Labarthe - współtwórcą metody 3i!

Maltańskie Centrum Pomocy zaprasza rodziców dzieci w wieku przedszkolnym z autyzmem na spotkanie z Erykiem de Labarthe - współtwórcą metody 3i! 
Eryk de Labarthe uczy, jak otwierać dzieci na nasz świat, jak budować z nimi relację, by doprowadzić je do poziomu komunikacji, który da szansę na ich udział w życiu społecznym i korzystanie ze szkoły.
Metoda "3i" jest francuską metodą rozwojową, terapeutyczno-edukacyjną, opartą na zabawie i podążaniu za dzieckiem. ? W Maltańskim Centrum Pomocy metoda 3i jest stosowana z powodzeniem w terapii dzieci z autyzmem od 6 lat
Prezentacja odbędzie się dnia 17 października 2016 w godzinach 17.00-20.00. w Maltańskim Centrum Pomocy, Kraków, Al. Kasztanowa 4A.
Udział w prezentacji bezpłatny.
Zgłoszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.