2012r - Laury Magellana

Laury MagellanaW V edycji konkursu biznesowego, organizowanego przez Korporację Absolwentów UE w Krakowie, zdobyliśmy Laury Magellana w kategorii Osiągnięcie Pozazawodowe Roku przez Urszulę Michalik, za prospołeczne działania związane z propagowaniem idei terapii autyzmu, za projekty wspierające szanse i możliwość rozwoju dzieci i młodzieży z zaburzeniami autystycznymi.


Jest to duże wyróżnienie dla Stowarzyszenia Zacisze, którego Skarbnikiem jest Ula. Nagrodę w tej kategorii wręczał Krzysztof Hołowczyc, a odebrał ja z zastępstwie chorej w tym dniu Uli, Sławomir Warzecha

 

Laury Magellana 2012 Krzysztof Hołowczyc ogłasza zwycięzcę

Laury Magellana 2012 Krzysztof Hołowczyc ogłasza zwycięzcę. fot. Piotr Szałański http://piotrszalanski.pl, źródło: https://www.facebook.com/LauryMagellana

Laury Magellana 2012 - zwycięzcy

Laury Magellana 2012 - zwycięzcy. fot. Piotr Szałański http://piotrszalanski.pl, źródło: https://www.facebook.com/LauryMagellana

 http://www.youtube.com/watch?v=3x-uZPAjGUI&feature=player_embedded


Przyznanie nagrody

Konkurs Laury Magellana powstał, aby wyszukiwać i nagradzać osoby, które w szczególny sposób zaznaczają swoją obecność na polskiej scenie biznesowej. To najlepsi profesjonaliści, którzy kierują się wizjonerstwem i niesztampowym myśleniem. Właśnie te cechy sprawiają, że można ich nazwać współczesnymi Magellanami – odkrywcami, którzy chcą sięgać poza horyzont.

W pozostałych kategoriach Laury Magellana zdobyli:
Kategoria Magellan Roku: ks. Jacek Stryczek
za organizację po raz 12 Szlachetnej Paczki, akcji pomocy osobom i rodzinom najbardziej potrzebującym. Akcja stała się projektem ogólnopolskim, angażującym łącznie blisko 300 tys. osób, co roku dociera do ponad 13. tys. rodzin w potrzebie.

Kategoria Menedżer Roku: Paweł Błachno
za pionierski, autorski projekt Jagiellońskiego Modelu Komercjalizacji i Transferu Technologii i systemowe umożliwienie efektywniejszej współpracy nauki z biznesem.

Kategoria Przedsiębiorca Roku: Marcin Olszewski
za znalezienie niszy w postaci usług dla Małych Elektrowni Wodnych oraz wdrażanie nowych usług i produktów dla MEW, w tym specjalistycznego oprogramowania do automatyzacji ich obsługi.

Kategoria Debiut Roku: Małgorzata Leszczyńska
za połączenie odważnej wizji z biznesem i założenie firmy propagującej logiczne myślenie i rozwój intelektualny poprzez wykorzystanie gier logicznych

Laur Magellana za Całokształt Osiągnięć otrzymał Tadeusz Ferenc
za jubileusz dziesięciolecia piastowania urzędu Prezydenta miasta Rzeszowa, wizję jego rozwoju oraz konsekwencję w działaniu i osobiste zaangażowanie. Sam siebie określa „typem sportowca, którego krytyka i rywalizacja mobilizuje do ciężkiej pracy”.

Serdecznie wszystkim gratulujemy!