Kalendarium wydarzeń kampani "Równi z różnorodności""

  • Drukuj

Kampania “Równi w różnorodności”, której celem jest zwrócenie uwagi na integrację w środowisku szkolnym, ma za zadanie przede wszystkim wsparcie nauczycieli szkół podstawowych, dzieci i rodziców konkretnymi działaniami.
Akcje towarzyszące kampanii dostarczą rodzicom i nauczycielom wiedzy na temat istniejących możliwości wspierania dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w szkole. Również dla dzieci przygotowywane są zajęcia i poradnik.
Kampania wystartowała 7 września 2016r. i jest promowana w internecie.
Włącz się w nasze działania i podziel się informacją o kampanii “Równi w różnorodności” w mediach społecznościowych.
Opowiedz o niej innym, zwłaszcza nauczycielom szkół podstawowych i rodzicom, by mogli skorzystać z zaplanowanych wydarzeń.

Informacje o naszej kampanii znajdziesz także na:
    - na stronie www.dromnibus.com/kampania
    - na blogu DrOmnibus [link do www.dromnibus.com/blog]

    Już wkrótce:
        - 12.09 – uruchomimy akcję społecznościowego pisania poradnika dla dzieci jak zachowywać się w kontaktach z osobami niepełnosprawnymi
        - 19.09.2016 opublikujemy scenariusz lekcji pt.” Dlaczego każdy z nas jest inny-” i odwiedzimy zaprzyjaźnione szkoły z realizacją tego scenariusza
        - październik – listopad – zapraszamy na warsztaty dla nauczycieli pt.: “Metody i środki dydaktyczne w pracy z dziećmi z specjalnymi potrzebami edukacyjnymi” we współpracy z OTE Kangur (Kraków)
        - w listopadzie zapraszamy nauczycieli szkół podstawowych klas I-III na konferencję podsumowująca kampanię (miejsce konferencji zostanie podane wkrótce)
        - w listopadzie udostępnimy poradnik dla dzieci jak zachowywać się w kontaktach z osobami niepełnosprawnymi w wersji elektronicznej

Kampanię "Równi w różnorodności” organizowana jest przez Fundację HIPOTERAPIA Na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych we współpracy z DrOmnibus Sp. z o.o.

Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Autystycznych "ZACISZE" - jest partnerem kampanii