7 Przegląd Filmów o Autyzmie i Zespole Aspergera

Po raz siódmy w ramach Międzynarodowego Tygodnia Autyzmu zapraszamy do Kina Mikro na Przegląd Filmów o Autyzmie i Zespole Aspergera.
W trakcie tegorocznego Przeglądu zaprezentujemy 6 filmów fabularnych i dokumentalnych, m.in. czeski "Normalny Autystyczny Film" Miroslava Janka - według krytyków jeden z najlepszych pełnometrażowych filmów dokumentalnych 2016 roku, czy amerykański dokument "Off the Rails" (Nie po kolei). Dodatkowo zapraszamy na spotkania z gośćmi: Kosmą Moczkiem – self-adwokatem, informatykiem, fotografem, osobą ze spektrum autyzmu oraz dr. Irą P. Heilveilem – psychologiem klinicznym, terapeutą, nauczycielem akademickim University of California w Los Angeles i producentem filmu "Autism in Love" (Autyzm i Miłość).
Nowością tegorocznego Przeglądu będzie specjalny seans skierowany do młodzieży gimnazjalnej i licealnej - chcielibyśmy zaproponować uczniom możliwość zmierzenia się z problemem braku tolerancji wobec inności przez pokazanie perspektywy osoby, która boryka się z odrzuceniem oraz przemocą w dokumencie "I Am Me" (Jestem Sobą).
Wydarzeniem towarzyszącym będzie – jak co roku – wystawa w hallu Kina Mikro.
Do udziału w Przeglądzie zapraszamy szczególnie osoby nie związane profesjonalnie z tematem autyzmu.

Szczegóły na załączonym plakacie oraz na stronie internetowej i profilu FB wydarzenia:

http://www.przegladfilmow.autyzm.krakow.pl/
facebook.com/przegladfilmowoautyzmieizespoleaspergera

Zapraszamy!


Organizatorzy:
„EFFATHA” Sp. z o.o.

Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci Autystycznych "Zacisze"